niedziela, 3 listopada 2013

PACZKA 7

UWAGA!!! ZAKRĘCI CI SIĘ ZARAZ W GŁOWIE OD PRZERÓŻNYCH 
SPÓDNICZEK, PŁASZCZY, GARNITURÓW...

Otworzyłeś własnie katalog mody PRL, a że był to okres długi, to i moda się zmieniała...

Remigiusz i Cezary Sobczak, bracia; Łęczyca, 1957. Decyzję o ochrzczeniu dzieci i przystąpieniu do Komunii Św. podjęła matka, Zofia. Typowy strój komunijny dla chłopców.

Rodzeństwo Sobczyńskich, Łęczyca, Przedrynek, ok. 1960. Wielkie kokardy we włosach.

Beata Sobczak, Gdynia, 1967. Typowy, jak na owe czasy, wózek spacerowy.

Powrót do domu z pochodu 1-Majowego, Łęczyca, ok. 1968; pierwsza z lewej- Zofia Sobczak. Krótkie fryzury, krótkie spódniczki...


Danuta i Cezary Sobczakowie z córką Edytą; Łęczyca, Plac T. Kościuszki, w tle "Bzura", 1970.


Łęczyca, Park Miejski, wiosna 1971; od lewej- Bonita Sobczak, Ryszard Melkowski, Hanna Olczak, Leszek Rogut i 2 starsi koledzy. Spacer po lekcjach, panowały wówczas wiosenne roztopy i dlatego widać, że łąki są zalane. Rzeka Bzura była często różowa lub fioletowa, ponieważ zakłady chemiczne "Boruta" w Zgierzu wpuszczały do niej chemikalia.
W tle dziś można byłoby zobaczyć nową "Biedronkę".

Łęczyca, Park Miejski, V 1971; od lewej- Elżbieta Witkowska, Bonita Sobczak, Bogusława Goszczko, Hanna Olczak; spacer po lekcjach; nawet w czasie zimy należało pokazywać nogi...

Łęczyca, Szkoła Podstawowa Nr 2 (obecne Gimnazjum im. Jana Pawła II), VI 1971; Grzesiek Walczak i Bonita Sobczak; już wtedy były modne baleriny :-)


Łęczyca, Szkoła Podstawowa Nr 2, akademia z okazji ukończenia szkoły, VI 1971; od lewej- Andrzej Pawelczyk, Andrzej Piotrowski, Dzieciątkowski, Ewa Florczak, Bonita Sobczak, Leszek Miarka. Wychowawczynią klasy VIII była pani Władysława Wójcik. Bonita Sobczak na tę okazję pożyczyła spódniczkę od koleżanki, ponieważ była... bardziej obcisła niż jej własna.

Edyta Sobczak i Maciej Olejniczak, kuzynowie, 1974. I znowu moda komunijna.


Zdjęcie ślubne Bonity Sobczak i Pawła Flejszmana, świadkowie to siostra pana młodego, Regina Flejszman i jej narzeczony, Mirosław Dębski. Ślub odbył się w Sokołowie koło Gostynina, a zdjęcie wykonano w zakładzie fotograficznym w Gostyninie. 1976.

fot. prywatne archiwum rodziny Sobczaków i Flejszmanów


Czy ty też masz w domu zdjęcia pokazujące ówczesną  modę? Może w twoim posiadaniu są zdjęcia z przełomu lat 70-tych i 80- tych? Prześlij nam je o opisem, a chętnie je opublikujemy!
niemiecki.bednarska@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz