sobota, 19 października 2013

PACZKA 3

UWAGA!!!

W TEJ PACZCE ZNAJDUJĄ SIĘ DRUTY I SZYDEŁKA, NIE UKŁUJ SIĘ W PALEC!


Wystarczy, że będziesz dokładnie słuchał instrukcji pani Zofii Cieślak, 92- letniej mieszkanki Łęczycy, a uda ci się zrobić szalik. Pamiętaj, że w Polsce Ludowej kobiety stroiły się samodzielnie, robiły na drutach swetry, spódniczki, berety, szaliki, skarpety, beciki dla dzieci i ubranka dla lalek. Wszystko to umiała i nadal umie zrobić pani Zosia.
Sandra, Karina i Agnieszka z uwagą śledziły oczka i łańcuszki i spróbowały zrobić szalik. A z jakim rezultatem? To się jeszcze okaże w trakcie trwania projektu "Paczki solidarności". Na pewno będziesz o tym na bieżąco informowany.

U pani Zosi w domu

Początki są zawsze trudne- Aller Anfang ist schwer :-)
W beretach zrobionych przez panią Zosię


Zmiana drutów na szydełko

Sandra zrobiła krzyżyk! Ty też spróbuj...


A TAK BYŁO KIEDYŚ...

Pochód 1- Majowy w Łęczycy, rok 1980 lub 1981; Paweł Flejszman niesie na rękach córkę Olę
w białej czapeczce i czerwonym sweterku zrobionym na drutach przez babcię Zosię

Aleksandra Flejszman z ukochana lalką- prezentem na Gwiazdkę 1985 lub 1986; ubranko lalce zrobiła babcia Zosia na szydełku.

Bonita Flejszman z dziećmi Olą i Markiem, 1985 lub 1986; ma na sobie czerwony, seksowny sweterek, który sama zrobiła na drutach. Nauczyła się tego od swojej mamy, Zofii Cieślak. Dzieci mają na sobie takie samem łapcie- to cud, że w ogóle jakieś były w sklepach! Łapci nie da się zrobić na szydełku...

ZDJĘCIA: PRYWATNE ARCHIWUM RODZINY FLEJSZMANÓW

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz